wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime Suisei no Gargantia

[anime] Pierwsza część kontynuacji anime Suisei no Gargantia już tej jesieni!

Podczas odbywającego się w Japonii konwentu AnimeJapan ogłoszono, że zapowiedziana wcześniej kontynuacja anime Suisei no Gargantia zostanie wydana w formie dwóch odcinków original video animation (ova - czyli na BD/DVD z pominięciem dystrybucji telewizyjnej) i będzie nosiła podtytuł ~Meguru Kouro, Haruka~. DVD z pierwszym odcinkiem trafi na sklepowe półki już tej jesieni, data premiery drugiej części wciąż nie jest znana. Jako że jest to seria OVA, całkiem możliwe, że epizody będą trwały dłużej niż zwykłe odcinki serii telewizyjnej - na przykład 50 minut. Sequel, podobnie jak pierwszą serię, przetłumaczy dla Was Mariko Tsukasa. Zapraszamy już wkrótce.Wiadomo już także co nieco na temat fabuły. Akcja Suisei no Gargantia ~Meguru Kouro, Haruka~ będzie toczyć się pół roku po wydarzeniach, które widzieliśmy w pierwszej serii. Ledo (nowy projekt postaci) będzie pracował dla Bellows jako pilot na jednym ze statków poławiających skarby. Pojawi się również nowa bohaterka - Leema (projekt postaci) - która przybędzie na Gargantię z floty, którą dowodził komandor Kugel, i podobnie jak Amy zostanie kurierem (będzie jej młodszą koleżanką z pracy).Dodano: 24.03.2014

[anime] W oczekiwaniu na drugą serię.

Jak już w poprzednim newsie pisałam - niedawno rozpoczęły się prace nad kontynuacja anime Suisei no Gargantia (Gargantia z Zielonej Planety). W tej chwili nie ma jeszcze szczegółowych danych odnośnie premiery sequela przygód Ledo i Amy, jednakże moim zdaniem można się jej spodziewać już w 2014 roku. Jeśli zostaną podane jakieś szczegóły, natychmiast znajdą się w newsach na stronie. By umilić Wam oczekiwanie na kolejną serię, dodałam na stronę drugi odcinek specjalny SnG zatytułowany "Ołtarz Pielgrzyma" (w którym zostały przedstawione losy komandora Kugela tuż po przybyciu na Ziemię), a także pozostałe filmiki uzupełniające Tyciej Gargantii (w której znajdziemy sporo podpowiedzi odnośnie tego, czego można się spodziewać w serii ova). Zapraszam do oglądania!

Dodano: 09.12.2013

[anime] Kontynuacja zapowiedziana!

W czwartek została podana oficjalna informacja, że kontynuacja anime Suisei no Gargantia otrzymała zielone światło i wkrótce rozpocznie się produkcja sequelu. Na razie nie podano żadnych szczegółów, jednakże można śmiało przypuszczać, że, ku uciesze fanów, seria trafi na małe ekrany już w 2014 roku. Pozostaje nam cierpliwie czekać. Gdy tylko pojawią się jakieś dalsze informacje, natychmiast zostaną zamieszczone w newsach. Przypominam również, że na przełomie października i listopada czeka nas jeszcze jeden odcinek specjalny pierwszej serii anime, na który serdecznie zapraszam.

Dodano: 12.10.2013

[anime] Odcinek 14 oraz informacje o drugiej oavce.

Na stronie pojawił się pierwszy odcinek specjalny serii, który został oznaczony numerem 14 i zatytułowany "Flota widmo". Większą jego część zajmują retrospekcje, z których dowiadujemy się co nieco na temat pani komodor Ridget, ale nie zabrakło również kilku uroczych scen z Amy i Ledo w rolach głównych. Zapraszam do oglądania tutaj: Suisei no Gargantia 14 "Flota widmo".

Przypominam również, że na przełomie października i listopada pojawi się drugi odcinek specjalny, w którym zostaną przedstawione losy komandora Kugela tuż po jego przybyciu na Ziemię.

Dodano: 02.09.2013

[anime] 13 odcinków serii TV + dwa odcinki OVA.

Są już znane daty wydania dysków Blu-ray z anime Suisei no Gargantia. Do sprzedaży trafią tylko trzy pudełka zawierające odcinki anime oraz różne dodatki - pierwsze z nich początkowo miało trafić do sprzedaży 26 lipca, jednakże z powodu opóźnień w produkcji odcinka specjalnego, data premiery została przesunięta na 28 sierpnia. Natomiast daty wydania dwóch pozostałych boksów nie uległy zmianie - pudełko drugie zainteresowani będą mogli kupić 25 września, natomiast trzecie 25 października. Cena jednego Blu-ray Boxa będzie wynosić 16.000 jenów, co nie jest sumą jakoś specjalnie wysoką, biorąc pod uwagę, że w każdym z nich znajdziemy aż 5 odcinków. Potwierdziła się także informacja, że anime będzie się składać z 13 odcinków standardowej serii oraz dwóch odcinków specjalnych OVA.

- Blu-ray 01: odcinki 1-4 oraz 14 (ova) - 28.08.2013;
- Blu-ray 02: odcinki 5-9 - 25.09.2013;
- Blu-ray 03: odcinki 10-13 oraz 15 (ova) - 25.10.2013.

Dodano: 07.06.2013

[anime] Suisei no Gargantia 09 "Sekret morskich głębin".

Ledo z nadzieją na ocalenie Ziemian przed zbliżającą się nieuchronnie inwazją szkaradzieństw, wyrusza wraz z Pinionem na wyprawę do gniazda tych odrażających bestii. Jednakże czy głębia oceanu - zgodnie z oczekiwaniami Piniona - naprawdę skrywa niewyobrażalne skarby? A może w gnieździe znajduje się coś zupełnie innego? Coś, co rzuci zupełnie inne światło na pobyt głównego bohatera na Ziemi? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższą niedzielę, oglądając najnowszy, dziewiąty odcinek Suisei no Gargantia - "Sekret morskich głębin". Zapraszam na godzinę 15:00 - wtedy też rozpocznie się nadawanie odcinka w japońskiej telewizji, podczas którego będzie zapełniana nasza "Galeria na żywo". Następnie zajmę się tłumaczeniem i około godziny 24:00 polska wersja zostanie udostępniona na następującej podstronie: Suisei no Gargantia 09 "Sekret morskich głębin".

Dodano: 29.05.2013

[anime] Krótkie oavki uzupełniające.

Na stronie pojawiły się trzy pierwsze odcinki serii oavek nazwanej Tycia Gargantia (Petit Gargantia), których zadaniem jest w zabawny sposób uzupełnienie informacji o bohaterach głównej serii Suisei no Gargantia (na przykład z pierwszego epizodu dowiadujemy się, że Ledo ma 16 lat i 173 cm wzrostu, natomiast Amy 15 lat i 156 cm). Odcinków specjalnych będzie w sumie 12, trzy pierwsze już przetłumaczyłam i możecie je obejrzeć tutaj: Tycia Gargantia. Kolejne pojawią się wkrótce, oczekujcie informacji w newsach.

Dodano: 25.05.2013

[anime] Suisei no Gargantia - postapokaliptyczna seria science fiction.

Suisei no Gargantia to trzynastoodcinkowa seria anime science fiction, której akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie. Historia rozpoczyna się w odległym zakątku wszechświata, gdzie Galaktyczne Przymierze Ludzkości prowadzi zażartą wojnę z rasą obcych. Podczas jednej z walk podporucznik Ledo i jego humanoidalny pojazd Chamber zostają wessani przez zakłócenie powstałe w tunelu czasoprzestrzennym i wyrzuceni w nieznajomym miejscu. Pojazd zgodnie z protokołem przenosi pilota w stan hibernacji i zaczyna wysyłać sygnał wzywający pomocy. Jednakże po pewnym czasie Chamber zaczyna odbierać nienaturalne bodźce zewnętrzne i budzi podporucznika, by ten zdecydował, jakie działania podjąć...

Dodano: 25.05.2013
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, ova, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime (nichijou): Clannad, Decadence, Fumetsu no Anata e, Kyokou Suiri, Somali to Mori no Kamisama, Suisei no Gargantia.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.